Poznaj podejście, które pomoże Ci tworzyć treści dopasowane do potrzeb różnych osób. Pisz z empatią i obserwuj, jak zmieniają się doświadczenia Twojej grupy docelowej oraz Twoje zasięgi. Na lepsze, ma się rozumieć.
Męczą Cię internetowe potyczki o niektóre wyrazy? Masz poczucie, że „już nie wiadomo, jak mówić, żeby było dobrze”? Nie wiesz, czy warto przejmować się formą komunikatu, skoro zrozumiale przekazujesz, o co chodzi?
Pogadajmy o języku inkluzywnym.
Na webinarze nie pokażemy Ci skończonej listy zakazanych i polecanych słów. Nie usłyszysz też o uniwersalnych rozwiązaniach – głównie dlatego, że nie istnieją.
Dostaniesz za to garść wskazówek, jakie podejście do tworzenia tekstów przyjąć oraz na które elementy interfejsu zwracać szczególną uwagę. Wyjdziesz z większą świadomością na temat tego, co kryje się pod pojęciem „inkluzywność” (uwaga: nie tylko płeć!).
Ewa Filipiak i Zuzanna Szott zebrały wybrane zasady inkluzywnej komunikacji, które omówią w odniesieniu do komunikatów marek takich jak: Pakamera, Your KAYA, KOLEO, Gryfnie czy Duolingo.
Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób sposób język pomaga tworzyć lepszy UX (i trochę lepszy świat) – nie może Cię zabraknąć. Zapisz się na darmowy webinar Mobee Dicka pt. „Wszystkich kochać, nikogo nie oszczędzać”.