Projekt aplikacji Empik GO

Strategia oraz projekt UX & UI nowej aplikacji – Empik Go, umożliwiającej kupowanie, czytanie i słuchanie ebooków oraz audiobooków.

Klient

Empik

Branża

E-commerce

Kiedy

2017

Klient

Empik to największa i najlepiej rozpoznawalna sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku, istniejąca od blisko 70 lat. W ponad 260 salonach Empik oferuje setki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier, czasopism, a także bilety na wydarzenia. Firma, jako jedna z pierwszych w Polsce, uruchomiła serwis e-commerce, który obecnie jest trzecim największym sklepem internetowym i liderem e-commerce w kraju. Grupa Empik obsługuje 90 mln klientów rocznie, a z programu lojalnościowego Mój Empik korzysta 4 mln użytkowników.

Kontekst i  wyzwanie

Empik zaprosił nas do współpracy w momencie rebrandigu swojej aplikacji, oferującej dostęp do audiobooków i ebooków. To umożliwiło nam zaplanowanie nowej architektury informacji i przygotowonie projektu aplikacji od podstaw.

Cel

Stworzenie użytecznego narzędzia z dużą liczbą tytułów i dostępem do premier wydawniczych.

Projekt w liczbach

10%

udziału w sprzedaży audiobooków po pierwszym miesiącu od premiery aplikacji

1

nominacja do Mobile Trends Awwards 2018 w kategorii
e-commerce

Badania pokazały, że 51% czytelników czyta ebooki na smartfonach a w przypadku audiobooków ten odsetek użytkowników jest znacznie wyższy! – wynosi aż 90%. Była to dla nas jasna informacja, że jeśli Empik chce podążać za mobilnością w czytelnictwie musimy zainwestować i wdrożyć aplikację mobilną. Podjęliśmy więc decyzję o wdrożeniu Empik Go - powiedział w rozmowie z Antyweb Beniamin Schön z Grupy Empik.

Proces

Analiza i benchmarking

Analiza architektury informacji dotychczasowego e-commerce’u (virtualo.pl) oraz rozwiązań konkurencyjnych.

Architektura informacji

Uzgodnienie struktury informacji projektowanego interfejsu.

Makiety lo-fi

Projektowanie procesów i układu elementów na poszczególnych ekranach – stworzenie makiet o niskiej szczegółowości.

Projekt graficzny

Przygotowanie projektów graficznych dla pełnego zakresu ekranów – zsynchronizowanie prac nad interfejsem z procesem powstawania nowej marki w taki sposób, aby końcowy design aplikacji zachował charakter i spójność z Look&Feel marki Empik.

Udział we wdrożeniu

Wsparcie developerów w bieżących pracach programistycznych i odpowiedź na pojawiające się zapotrzebowanie – zaprojektowanie dodatkowych ekranów, elementów oraz ilustracji.

Wspólne zaangażowanie

Ścisła współpraca zespołów zaangażowanych w tworzenie aplikacji owocowała znacznie lepszym zrozumieniem wyzwań projektowych oraz sprawniejszą komunikacją – w efekcie udało się zaoszczędzić sporo cennego czasu i stworzyć aplikację, która z sukcesem konkurowała z liderami rynku.

Spodobał Ci się ten projekt?

Porozmawiajmy o tym, co możemy zrobić dla Twojej firmy.

Wyceń Twój projekt
🍪 Ciasteczkami częstujemy w biurze, a tu korzysta z nich nasza strona, okej?
Okej