Zatrudniasz projektanta UX, specjalistę UI, a może też researchera. Twoja strona jest piękna, użyteczna, stale ją rozwijasz. Świetnie! Czy tyle samo uwagi poświęcasz treściom? Kto dba o to, żeby były efektywne, atrakcyjne, poprawne i – przede wszystkim – spójne? Stwórz jeden dokument z wytycznymi dotyczącymi komunikacji i obserwuj, jak Twój biznes staje się coraz lepszy!
Przejdź do artykułuProces projektowy to zbiór czynności, które pomagają projektantom, badaczom, interesariuszom i programistom zbudować produkt, który będzie łączył potrzeby użytkowników, odpowiednie rozwiązania technologiczne i pożądane cele biznesowe. Zobacz, w jaki sposób w Mobee Dicku pracujemy nad projektami i z jakich etapów składa się nasz proces.
Przejdź do artykułuEyetracking to badanie ruchów gałek ocznych, które ma na celu zdobycie wiedzy o tym, co przyciąga wzrok użytkowników, co w rezultacie powinno prowadzić do kolejnych, lepszych wersji naszego produktu. Czy eyetracking jest zatem idealną metodą do badania interfejsów?
Przejdź do artykułuZanim zaczniesz czytać, zrób szybki rachunek sumienia: ile zasobów inwestujesz w swoją stronę internetową, a ile w korespondencję z klientami? Zaskakująco często nawet największe firmy wysyłają klientom e-maile, które po prostu… byle jakie. A to „no-reply” zamiast nazwy nadawcy, a to bałagan w treści albo – co gorsza – błędy. Jak ich uniknąć?
Przejdź do artykułuKlienci porzucają Twoje rozwiązanie, choć na początku byli nim zainteresowani? Nie łapią nowej funkcji? A może wracają z tym samym pytaniem, chociaż wszystko jest opisane? Być może problem tkwi w komunikacji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zmienić teksty „instrukcje obsługi” w przyjazne rozmowy z kimś, kto wie, jak pomóc!
Przejdź do artykułuZnalezienie odpowiedniego samochodu to wyzwanie, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi wybranie odpowiedniej opcji do leasingu – zgadzasz się? Cóż, całą sprawę na pewno ułatwia wyszukiwarka z dobrze zaprojektowanym user experience. Dziś opowiemy Ci dlaczego.
Przejdź do artykułuNa pewno to znasz. Masz ochotę sprawić sobie konkretny ciuch, wchodzisz na stronę popularnego sklepu i Twoim oczom ukazuje się ogrom produktów. Czy mają tu to, czego szukasz? Przejrzenie asortymentu zajmie Ci mniej więcej wieczność, czy tak? Nie, jeśli sklep ma dobrze zaprojektowane filtrowanie. Sprawdzamy, jak prezentują się rozwiązania w trzech popularnych sklepach H&M, Zara, C&A.
Przejdź do artykułu