Redesign Strony
dla The GLD Shop

GLD to marka, która sprzedaje wyjątkową biżuterię. Żeby mogła robić to jeszcze lepiej, przeprojektowaliśmy jej sklep internetowy i proces personalizacji zamówień.

Klient

GLD Shop

Branża

Biżuteria i akcesoria

Kiedy

2020 - 2021

Klient

GLD jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich brandów biżuterii streetwearowej. Jej ambasadorami są między innymi Snoop Dog, ASAP Rocky i Wiz Khalifa, a kolekcje współtworzą takie organizacje jak NBA i Marvel Comics.

Kontekst i wyZwanie

Oferta produktów GLD jest szeroka i zróżnicowana, a użytkownicy mają duże pole do personalizacji swoich zamówień i udziału w programach lojalnościowych. My zadbaliśmy o to, żeby uporządkować stronę główną i produktową, landingi sprzedażowe oraz sam proces zakupowy i nie zgubić przy tym streetwearowej estetyki.

GRUPA DOCELOWA

Ze względu na charakterystykę marki, grupa docelowa brandu jest nie tylko nietuzinkowa, ale również niezwykle wymagająca. Naszym zadaniem było stworzenie strony internetowej, która uwzględni jej preferencje i specyfikę dokonywanych przez nią decyzji zakupowych.

Cel

Naszym celem było stworzenie prostych, intuicyjnych i przejrzystych ścieżek zakupowych dla klientów GLD. Szczególnie ważne było to, aby jasno opisać poszczególne kroki personalizacji zestawów produktów i ułatwić użytkownikom poruszanie się po sklepie.

Proces projektowania

Żeby sprostać wyzwaniom tego projektu, podeszliśmy do niego dwuetapowo.

AUDYT EKSPERCKI

Naszą współpracę zaczęliśmy od wykonania audytu eksperckiego. Zajęliśmy się między innymi:

  • stroną główną, podstronami kategorii i kartami produktowymi,
  • zaawansowanym wyszukiwaniem oraz filtrowaniem produktów,
  • zakładaniem konta,
  • dołączaniem do programu lojalnościowego i newslettera,
  • personalizacją zamówień,
  • dodawaniem rabatów w koszyku.

Makiety

Po dokładnej analizie strony rozpoczęliśmy pracę nad makietami. Na każdym etapie działania przyglądaliśmy się produktom referencyjnym i proponowaliśmy funkcjonalne makiety serwisu w wersji mobile i desktop. Kolejnym krokiem stały się projekty UI naszych rozwiązań, które uwzględniały również kluczowe animacje i przejścia pomiędzy stronami.

Przyszłość

Nawigację sklepu, wszystkie jego podstrony oraz bazowe moduły zaprojektowaliśmy tak, aby można było je łatwo modyfikować w przyszłości i używać ich ponownie.

Porozmawiajmy

Opowiedz, czego potrzebujesz, a my zajmiemy się resztą.

Przejdź do kontaktu
🍪 Ciasteczkami częstujemy w biurze, a tu korzysta z nich nasza strona, okej?
Okej