Ewa Filipiak

UX Writer

O autorze

Wierzy w moc prostego języka, który sprawia, że każdy rozumie i czuje się rozumiany. Zanim zaczęła pracować z tekstami w interfejsach, zajmowała się korektą i składem książkowym.

Artykuły autora

E-commerce

Wyszukiwarka na stronie internetowej – po czym poznać, że jest dobra? Sprawdzamy na przykładach z branży leasingowej

6/3/2024

Znalezienie odpowiedniego samochodu to wyzwanie, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi wybranie odpowiedniej opcji do leasingu – zgadzasz się? Cóż, całą sprawę na pewno ułatwia wyszukiwarka z dobrze zaprojektowanym user experience. Dziś opowiemy Ci dlaczego.

Przejdź do artykułu
E-commerce

Filtrowanie produktów – jak sprawić, by użytkownik szybko znalazł to, czego szuka? Sprawdzamy na przykładach z branży odzieżowej

6/3/2024

Na pewno to znasz. Masz ochotę sprawić sobie konkretny ciuch, wchodzisz na stronę popularnego sklepu i Twoim oczom ukazuje się ogrom produktów. Czy mają tu to, czego szukasz? Przejrzenie asortymentu zajmie Ci mniej więcej wieczność, czy tak? Nie, jeśli sklep ma dobrze zaprojektowane filtrowanie. Sprawdzamy, jak prezentują się rozwiązania w trzech popularnych sklepach H&M, Zara, C&A.

Przejdź do artykułu
UX Writing

10 zasad prostego języka, dzięki którym Twoje teksty będą bardziej użyteczne

6/3/2024

Twoi klienci nie kończą transakcji? Nie chcą klikać? Ciągle słyszysz „Proszę mi wyjaśnić, jak to działa”, mimo że wszystko jest na stronie? To może być sygnał, że treści w Twoim produkcie nie przynoszą zakładanych efektów. Na szczęście możesz to naprawić i to całkiem sprawnie – na początek wystarczy, że zastosujesz 10 zasad prostego języka.

Przejdź do artykułu
UX Writing

Co robi UX Writer i jak może ulepszyć Twój produkt?

6/3/2024

Chcesz w pełni zadbać o doświadczenie użytkowników w swoim produkcie cyfrowym? W takim razie oprócz projektantów i badaczy zaproś do zespołu także speca od słów – UX Writera. „Kogoś od pisania? Opłaca mi się to?”. Przekonaj się. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie efekty może wypracować dla Ciebie osoba projektująca treści. Spoiler: naprawdę warto mieć ją na pokładzie.

Przejdź do artykułu
Design

Co to jest UX?

6/3/2024

UX to skrót od user experience, czyli po polsku doświadczenia użytkownika podczas interakcji z produktem cyfrowym. Sprawdź, jak je świadomie projektować w biznesie online, by podnieść zarówno satysfakcję klientów, jak i wyniki swojej działalności.

Przejdź do artykułu