Natalia Bienias

Head of Design

O autorze

Projektantka z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w projektowaniu interfejsów i architekturze informacji. W ramach współpracy Mobee Dicka z Diebold Nixdorf współtworzyła design system i budowała kompetencje UX-owe w tej globalnej organizacji. Realizowała projekty dla klientów takich jak: Diebold Nixdorf, Banque Saudi Fransi, Envelo Bank, OEX Business Services, Bridgestone. Ekspert obszarowy w dziedzinie prototypowania na Uniwersytecie SWPS. W wolnym czasie prowadzi bloga oraz kanał na YT poświęcony nauce projektowania i grafice – By zebza.

Artykuły autora

Design

Budowanie wewnętrznego zespołu projektowego. Poznaj korzyści i wyzwania

6/3/2024

Design coraz częściej jest integralną fazą procesu produkcyjnego. Oznacza to rosnące zapotrzebowanie na dobrze zorganizowaną współpracę zespołów zaangażowanych w tworzenie produktów cyfrowych z projektantami. Rozwiązań jest kilka – zlecenie zadań agencji projektowej, outsourcing pracowników, jak również tworzenie własnego zespołu projektowego. Skupmy się na ostatnim.

Przejdź do artykułu
Design Culture

Czy jest Ci potrzebny Design System?

6/3/2024

Design System niesie ze sobą zarówno wartość biznesową jak również liczne korzyści dla projektantów i developerów. Kiedy warto zastanowić się nad jego tworzeniem i o czym tak naprawdę mówimy używając tego pojęcia?

Przejdź do artykułu
Design

Web design/UX na przełomie 2018/2019

6/3/2024

Na koniec 2018 roku Nowy Marketing poprosił mnie o podsumowanie najważniejszych wydarzeń, nowinek i trendów z dziedziny web designu. Poniżej prezentuję swoje odpowiedzi na 4 pytania, które mi zadali.

Przejdź do artykułu
E-commerce

Jaką rolę odgrywa dobrze zaprojektowana architektura informacji w UX?

6/3/2024

Dobrze zaprojektowana architektura informacji wspiera proces wyszukiwania i nawigowania po treściach, co wpływa na szybkość i łatwość korzystania z produktu. Dzięki temu, użytkownicy mogą chętniej z niego korzystać.

Przejdź do artykułu