Jadwiga Kijak

Head of Research

O autorze

Dociekliwa, precyzyjna i dbająca o szczegóły. Od ponad 6 lat związana z badaniami oraz projektowaniem usług. Z wykształcenia socjolog. Uwielbia odkrywać często nieuświadomione potrzeby i przekładać zdobytą wiedzę na rekomendacje projektowe.

Artykuły autora

Design Culture

8 powodów, dla których warto spotykać się ze swoimi użytkownikami

2/11/2021

Rozpoczynając współpracę z klientami, często słyszymy, że bardzo dobrze znają swoich użytkowników, wiedzą, jakie są ich potrzeby i oczekiwania. Realizacja kilkudziesięciu projektów pozwala nam śmiało stwierdzić, że jest to perspektywa, którą należy weryfikować. Spotkanie z człowiekiem, zderzenie z kontekstem w jakim funkcjonuje, a tym samym możliwość zdefiniowania problemów, z jakimi zmaga się w kontakcie z produktem, to o wiele więcej niż dane demograficzne czy segmentacja.

Przejdź do artykułu
Design

Jaką rolę w mobilnym rozliczeniu PIT odegrały badania?

27/10/2021

Badania użyteczności aplikacji mobilnej PIT APP trwały 12 tygodni. W tym czasie zaprojektowaliśmy badanie, zrekrutowaliśmy uczestników i przeprowadziliśmy dwie tury testów użyteczności. Wypracowane rekomendacje i poprawki wprowadzone do prototypu pozwoliły na skrócenie czasu potrzebnego na wypełnienie zeznania podatkowego o blisko połowę.

Przejdź do artykułu
Design Culture

Jak zaprojektować skuteczne menu? Sprawdzaj, testuj, badaj

27/10/2021

Głównym zadaniem nawigacji jest zapewnienie dostępu do najistotniejszych części serwisu lub aplikacji. Dobrze zaprojektowana, zachęca użytkownika do dalszego odkrywania funkcji bez poczucia zagubienia i frustracji.

Przejdź do artykułu
Design

Jak segmentacja behawioralna może zmienić Twój biznes

2/11/2021

Zachowania klientów online można coraz łatwiej analizować przy pomocy dedykowanych narzędzi oraz metod jakościowych. Identyfikacja wspólnych wzorców zachowań jest podstawą segmentacji behawioralnej, a dzięki profilowaniu psychograficznemu poznajemy również motywacje klienta oraz ich źródła.

Przejdź do artykułu