Jadwiga Kijak

Head of Research

O autorze

Dociekliwa, precyzyjna i dbająca o szczegóły. Od ponad 6 lat związana z badaniami oraz projektowaniem usług. Z wykształcenia socjolog. Uwielbia odkrywać często nieuświadomione potrzeby i przekładać zdobytą wiedzę na rekomendacje projektowe.

Artykuły autora

Design Culture

Airtable w Mobee Dicku. Zbieranie, organizowanie i komunikowanie danych

6/3/2024

W Mobee Dicku Airtable przyczynił się do znaczącego skrócenia czasu poświęcanego na analizę danych. Jakie dodatkowe korzyści dla zespołu projektowego ma “excel na sterydach”, jak niektórzy określają to narzędzie?

Przejdź do artykułu
Design Culture

8 powodów, dla których warto spotykać się ze swoimi użytkownikami

6/3/2024

Rozpoczynając współpracę z klientami, często słyszymy, że bardzo dobrze znają swoich użytkowników, wiedzą, jakie są ich potrzeby i oczekiwania. Realizacja kilkudziesięciu projektów pozwala nam śmiało stwierdzić, że jest to perspektywa, którą należy weryfikować. Spotkanie z człowiekiem, zderzenie z kontekstem w jakim funkcjonuje, a tym samym możliwość zdefiniowania problemów, z jakimi zmaga się w kontakcie z produktem, to o wiele więcej niż dane demograficzne czy segmentacja.

Przejdź do artykułu
Design

Jaką rolę w mobilnym rozliczeniu PIT odegrały badania?

6/3/2024

Badania użyteczności aplikacji mobilnej PIT APP trwały 12 tygodni. W tym czasie zaprojektowaliśmy badanie, zrekrutowaliśmy uczestników i przeprowadziliśmy dwie tury testów użyteczności. Wypracowane rekomendacje i poprawki wprowadzone do prototypu pozwoliły na skrócenie czasu potrzebnego na wypełnienie zeznania podatkowego o blisko połowę.

Przejdź do artykułu
Design Culture

Jak zaprojektować skuteczne menu? Sprawdzaj, testuj, badaj

6/3/2024

Głównym zadaniem nawigacji jest zapewnienie dostępu do najistotniejszych części serwisu lub aplikacji. Dobrze zaprojektowana, zachęca użytkownika do dalszego odkrywania funkcji bez poczucia zagubienia i frustracji.

Przejdź do artykułu
Design

Jak segmentacja behawioralna może zmienić Twój biznes

6/3/2024

Zachowania klientów online można coraz łatwiej analizować przy pomocy dedykowanych narzędzi oraz metod jakościowych. Identyfikacja wspólnych wzorców zachowań jest podstawą segmentacji behawioralnej, a dzięki profilowaniu psychograficznemu poznajemy również motywacje klienta oraz ich źródła.

Przejdź do artykułu