Do you have a question? Contact us now!

Contact Us

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Wróć do listy wpisówTrendy w fintech
Head of Projects Delivery

Konrad Olejarczyk

Head of Projects Delivery

Bartłomiej Sury

·
5
min. czytania

7 kluczowych trendów w branży FinTech

Uważnie przeanalizowaliśmy rynek produktów i usług cyfrowych, żeby poznać preferencje użytkowników oraz ocenić, które rozwiązania są warte rozwijania. W jednym miejscu zebraliśmy wiedzę na temat bieżącej sytuacji rynku FinTech i wskazaliśmy szanse, jakie się na nim pojawiają – tak powstał raport, który może służyć jako drogowskaz dla Twojego produktu.

Raport State of Digital Trends: bankowość i finanse stworzyliśmy z myślą o wszystkich, którzy budują i rozwijają cyfrowe usługi finansowe. Pomogły nam w tym doświadczenia projektantów, badaczy i strategów Mobee Dicka, którzy na co dzień współpracują z firmami branży FinTech takimi jak mBank, BNP Paribas Polska, Getin Bank, Santander, Mastercard czy Twisto.

Co znajdziesz w raporcie State of Digital Trends: bankowość i finanse?

Przede wszystkim odpowiedzi na pytania “W co warto zainwestować?” i “Jak to zrobić?”. Naszym celem było pokazanie potencjału wykorzystania wytypowanych trendów. Zilustrowaliśmy te szanse zarówno przykłady z rynku, jak i gotowymi inspiracjami projektowymi przygotowanymi przez nasz zespół. Mówiąc w największym skrócie, raport może służyć jako checklista, która pomoże Ci ocenić, które trendy są warte rozważenia w przypadku Twojego produktu lub usługi. Nasze rekomendacje mogą posłużyć Ci jako pierwszy krok do wykorzystania trendu w najbardziej efektywny sposób.

W raporcie znajdziesz:

  1. Zestaw 7 obszarów (trendów), w których widzimy największy potencjał rozwoju usług branży FinTech
    Wzięliśmy na warsztat produkty i usługi z całego świata – zarówno wiodących graczy, jak i obiecujące strat-upy. Przeanalizowaliśmy, w jaki sposób przekształcają społeczne trendy w konkretne funkcjonalności. Następnie skategoryzowaliśmy analizowane rozwiązania, aby stworzyć mapę 7 kluczowych kierunków rozwoju branży FinTech. Wytypowaliśmy te, które naszym zdaniem mają największy potencjał biznesowy.
  2. Treściwą i praktyczną analizę każdego z 7 trendów Oceniliśmy poziom świadomości danego trendu, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wzięliśmy przy tym pod uwagę popularność rozwiązań reprezentujących dany obszar. Opisaliśmy społeczne, technologiczne i biznesowe źródła powstania każdego trendu, uwzględniając motywacje firm oraz ich klientów. Wskazaliśmy szansę i określiliśmy potencjalne korzyści na wykorzystanie tego trendu w polskich warunkach. Do tego przywołujemy opinie wiodących polskich ekspertów, takich jak Maciej Samcik (Redaktor naczelny, Subiektywnie o finansach), Urszula Szulc (Dyrektor projektów edukacyjnych, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości), Michał Forystek (CEO, Brainhint), Mariusz Pełechaty (CEO, KODA Bots).
  3. Konkretne, rynkowe przykłady usług i produktów Wskazujemy na firmy, których rozwiązania cyfrowe stanowią dobrą ilustrację skutecznego wykorzystania trendu. Są to zarówno polskie, jak i zagraniczne produkty i usługi.
  4. Rekomendajce Mobee Dicka
    Przygotowaliśmy eksperckie rekomendacje oraz ilustrujące je ekrany, które powstały specjalnie na potrzeby raportu. To gotowe projekty, które z powodzeniem możesz wykorzystać, biorąc pod uwagę specyficzny kontekst Twojego produktu.

Adaptuj się albo giń

Konstruując raport, mieliśmy na uwadze najważniejsze zmiany jakie będą zachodziły na rynku finansowym. Sama koncentracja na kliencie już nie wystarcza, bo jak zauważył Konrad Olejarczyk, strateg Mobee Dicka, “Klientocentryzm w bankowości i finansach to już standard. Najważniejsze instytucje uwzględniają potrzeby klientów podczas tworzenia i komunikowania produktów”.

Raport State of Digital Trends: bankowość i finanse idzie o krok dalej – naszym celem jest wskazanie szans oraz nowych sposobów, w jakie można skorzystać z pojawiających się potrzeb użytkowników. W każdym momencie możemy pomóc Ci dopasować omówione przez nas szczegółowo trendy do Twojej sytuacji biznesowej i pomóc Ci w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Już teraz zamów raport State of Digital Trends: bankowość i finanse – całkowicie za darmo!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

PorozmawiajmyPorozmawiajmy
Hola, hola, to nie koniec! Dalsza część artykułu jest pod banerem.