Do you have a question? Contact us now!

Contact Us

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Wróć do listy wpisówKonrad Olejarczyk
Head of Projects Delivery

Konrad Olejarczyk

Head of Projects Delivery

·
5
min. czytania

Mobee Dick dla Związku Banków Polskich podczas Digital Banking Academy

Warsztaty szkoleniowe Digital Banking Academy to jedno z ostatnich wydarzeń, podczas których miałem okazję dzielić się swoim doświadczeniem w pracy dla sektora bankowego. Program, którego inicjatorem jest Związek Banków Polskich, to cykl interaktywnych szkoleń z zakresu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych dla bankowości.

Ideą spotkań jest przekazanie kompleksowej wiedzy na temat trendów związanych z transformacją cyfrową. Każde zagadnienie omawiane jest z perspektywy prawnej i regulacyjnej, biznesowej oraz technologicznej. Tematem majowego spotkania, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób, był e-commerce. Wśród obecnych znaleźli się m.in. przedstawiciele mBanku, PKO BP i Credit Agricole. Natomiast wiedzą i praktyką dzielili się reprezentanci m.in. takich organizacji jak Google Poland, Blue Media S.A., czy mBank. W imieniu Mobee Dick miałem przyjemność opowiedzieć o tym czego bankowość może nauczyć się od m-commerce, czyli o o UX płatności.

Główny wniosek

Klienci branży e-commerce – co jasno wynika z badań Mobee Dick – oczekują spersonalizowanego kontaktu z usługą. To, co sprawdziło się w placówce lub w rozwiązaniach na desktop, niekoniecznie będzie skuteczne w przypadku mobile. Kopiowanie rozwiązań 1 do 1 jest od razu dostrzegane i negatywnie oceniane przez klientów.

Żeby osiągnąć sukces konieczne jest zredefiniowanie usług, które istnieją 
od lat. Najpopularniejsze innowacje w świecie finansów nie tworzą nowego świata, a upraszczają obecne usługi w zależności od konkretnej sytuacji. Najprostsza ścieżka prowadzi do najlepszego User Experience.

Tymczasem, wyniki badań Gemius branży e-commerce w Polsce, wskazują, że aż 67% kupujących zauważa niedostosowanie stron do urządzeń mobilnych i traktuje to jako problem, 59% kupujących ma trudności z długimi formularzami na mobile

, a 34% natrafia na problemy
 z dokonaniem płatności.

W gronie klientów Mobee Dick znajdują się m.in.: Getin Bank, Credit Agricole, czy Banque Saudi Fransi. Nasza firma jest autorem branżowego raportu BANK.JEST.MOBI. Obecnie trwają prace nad jego kolejną edycją, która będzie poświęcona trendom w bankowości cyfrowej.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

PorozmawiajmyPorozmawiajmy
Hola, hola, to nie koniec! Dalsza część artykułu jest pod banerem.