Do you have a question? Contact us now!

Contact Us

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Wróć do listy wpisówPraca w agencji UX
CEO

Monika Mikowska

CEO

31.12.2020
·
5
min. czytania

Podsumowanie 2020

Powiedzieć, że rok 2020 był rokiem zmian to nic nie powiedzieć. Wszyscy przekonaliśmy się, że żadne przeszkody nie uniemożliwią nam realizacji zakładanych celów. Rok 2020 dmuchnął w nasze żagle i utwierdził nas w przekonaniu, że dzięki pracy zespołowej możemy z najtrudniejszych sytuacji wyjść obronną ręką.

“Słowo “zmiana” w nadchodzącym roku będziemy odmieniać przez wszystkie przypadki. Jesteśmy firmą, która w dynamicznie zmieniającym się świecie, sama potrafi szybko się zmieniać. Czujemy się również dobrze w roli przewodników dla firm przechodzących proces cyfrowej transformacji...” - fragment podsumowania 2019 roku.

Międzynarodowi giganci

Mijający rok możemy opisać projektami, które zrealizowaliśmy wspólnie z 25 klientami. Wśród nich międzynarodowi giganci branży kreatywnej oraz wyposażenia wnętrz.

Adobe stoi przed wyzwaniem poprawy doświadczeń użytkowników w procesie Discovery-Trial-Purchase. Współpraca badawcza obejmowała audyt UX i kulturowy oraz 20 indywidualnych wywiadów pogłębionych (IDI) z użytkownikami oprogramowania kreatywnego. Rekomendacje opracowane przez zespół Mobee Dicka mają ułatwić ekspansję giganta w regionie EMEA.

Zebraliśmy ogromną ilość informacji i obserwacji. Do ich uporządkowania wykorzystaliśmy bazę danych stworzoną w Airtable, narzędziu, które pozwala łatwo zarządzać dużymi zbiorami zróżnicowanych danych, ułatwia ich przetwarzanie i wyciąganie wniosków.

Współpraca z jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek oferujących artykuły wyposażenia domu to projekt kiosków dla klientów sklepów stacjonarnych oraz projekt portalu dla pracowników do zarządzania kioskami. O współpracy nie możemy na razie napisać nic więcej, ale mamy nadzieję na jej kontynuację w 2021!

Talent on Demand

Pięciu naszych klientów to partnerzy, z którymi budujemy kompetencje UXowe wewnątrz ich organizacji powiększając wewnętrzny zespół o naszych specjalistów (m.in. Bank BNP Paribas, Vattenfall). Ten model współpracy jest dla nas szczególnie ważny. Wdrażamy go konsekwentnie od 2017, końcem 2020 mamy w portfolio 6 klientów i właśnie negocjujemy kolejny duży kontrakt ramowy.

Rok wyzwań

Rok 2020 był ważny również dla OLX, który przeszedł głośny rebranding. A rebranding to nie tylko zmiana wizualna! OLX, który w trosce o najlepsze doświadczenia swoich użytkowników zadbał również o przemyślane i odpowiednio zaprojektowane treści, a my w ramach współpracy przyczyniliśmy się do tego, że nowa odsłona największego serwisu ogłoszeniowego w Polsce oferuje treści najwyższej jakości - angażujące, łatwe do zrozumienia i ułatwiające korzystanie z oferowanych usług. Efekty naszej pracy możecie sprawdzić w aplikacji mobilnej OLX.

Wygraliśmy przetarg na kompleksową realizację badań dla bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnych dla największego banku korporacyjnego i lidera segmentu private banking w Polsce. W tym roku przeprowadziliśmy dla banku 7 projektów badawczych, w ramach których spotkaliśmy się z 84 osobami na wywiadach. Wszystkie badania odbywały się online, a dzięki ich ogromnej liczbie (łącznie ponad 200 sesji w roku) doszliśmy do perfekcji w ich realizacji.

Zrealizowaliśmy również badania i audyt UX makiet nowego e-sklepu dla HealthLabs, jednej z najszybciej rozwijających się spółek sektora health&beauty w Polsce. Do końca roku świadczymy też stałą obsługę konsultingową i wspieramy firmę w modelu Talent on Demand.

Mijający rok to też ważny społecznie projekt Oncoindex.org dla Fundacji Alivia. Oncoindex to pierwszy wskaźnik pozwalający na monitorowanie dostępu polskich pacjentów do terapii onkologicznych zgodnych z aktualną wiedzą medyczną. W ramach projektu Alivia cyklicznie zleca przygotowanie analizy zbieżności schematu leczenia finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia z wytycznymi ESMO (Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej). Badania naukowe dowodzą, że ich przestrzeganie sprawia, że pacjenci zmagający się z rakiem mogą żyć dłużej.

Mobee innowacje

Na początku grudnia otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju („NCBiR”) na projekt nowoczesnego narzędzia do automatycznej analizy użyteczności platform sprzedażowych. Celem projektu jest opracowanie innowacji produktowej w oparciu o zachowania użytkowników w serwisie oraz przyjętą autorską metodykę w obszarze User Experience. Tak, mamy ambicje wytworzenia własnego narzędzia, które zautomatyzuje ważną część naszej pracy a teraz dzięki dodatkowym funduszom w kwocie niemal 2 milionów 200 tysięcy złotych mamy taką możliwość!

2021

Rok 2020 kończymy w zespole 33 osób, z którymi brawurowo wkraczamy w 2021 rok. Od stycznia wdrażamy nową, śmiałą strategię rozwoju i podejmiemy ryzyko walki o nowe zagraniczne rynki, na których nas dotąd nie było. Nie zwalniamy tempa w rozwoju naszego zespołu. Chcemy być miejscem pracy, w którym można się dużo uczyć, niezależnie na jakim stanowisku i jak długo się pracuje. Nasza firma jest tak silna jak zespół, który ją tworzy.

Przyglądamy się rynkowi, obserwujemy i interpretujemy zmiany, rewidujemy naszą propozycję wartości dla partnerów, którzy współpracują z Mobee Dickiem i reagujemy na zmieniające się wymagania naszych Klientów. Chcemy być wyborem ‘top of mind’ dla każdej firmy z segmentu enterprise, która potrzebuje uzupełnić swoje kompetencje z zakresu szeroko rozumianego UX.

Na początku 2020 roku nie spodziewając się niczego nadzwyczajnego założyliśmy sobie cel przychodowy - 5 milionów złotych. Dziś, przypominając sobie emocje, które towarzyszyły nam 9 miesięcy temu, wydaje się wręcz niewiarygodne, że cel założony przed pandemią zrealizowaliśmy w 100%! Pisząc te słowa, kłaniamy się w pas naszemu zespołowi, który wspólnymi siłami zapracował na taki wynik i serdecznie dziękuję naszym klientom, którzy nieprzerwanie nam ufali!

Herman Melville w powieści Moby Dick wypowiedział się w imieniu wędrowców wszystkich nacji i epok: “(...) jeśli o mnie idzie, to trapiony jestem wiecznotrwałą tęsknotą za tym, co dalekie. Lubię żeglować po zakazanych morzach”. I ja podpisuję się pod tymi słowami w imieniu swoim i załogi Mobee Dicka.

To najlepszy czas, aby wskoczyć na nasz pokład i płynąć z nami!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

PorozmawiajmyPorozmawiajmy
Hola, hola, to nie koniec! Dalsza część artykułu jest pod banerem.