Szukasz czegoś konkretnego?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Ups. Nie znaleźliśmy tego, czego szukasz. Spróbuj ponownie

E-commerce

Filtrowanie produktów – jak sprawić, by użytkownik szybko znalazł to, czego szuka? Sprawdzamy na przykładach z branży odzieżowej

27.4.2022

Na pewno to znasz. Masz ochotę sprawić sobie konkretny ciuch, wchodzisz na stronę popularnego sklepu i Twoim oczom ukazuje się ogrom produktów. Czy mają tu to, czego szukasz? Przejrzenie asortymentu zajmie Ci mniej więcej wieczność, czy tak? Nie, jeśli sklep ma dobrze zaprojektowane filtrowanie. Sprawdzamy, jak prezentują się rozwiązania w trzech popularnych sklepach H&M, Zara, C&A.

Przejdź do artykułu
UX Writing

Jak tworzyć microcopy przyjazne dla użytkowników?

27.4.2022

Pewien starszy pan udzielił mi jednej z najlepszych porad, jakie może otrzymać UX writer, content designer, a może projektant w ogóle. Nie tyle tej porady udzielił, ile w praktyce zademonstrował, co znaczy być dobrym twórcą treści przyjaznych dla użytkowników.

Przejdź do artykułu
UX Writing

Klątwa wiedzy. Jak uniknąć 3 pułapek, przez które użytkownik nie zrozumie Twoich komunikatów?

27.4.2022

„Kiedy coś wiesz, trudno sobie przypomnieć, jak to było tego nie wiedzieć”. Tak autorzy książki „Przyczepne historie" opisują zjawisko klątwy wiedzy. W tym artykule znajdziesz konkretne przykłady, które pokazują, jak radzić sobie z klątwą wiedzy podczas projektowania tekstu interfejsu.

Przejdź do artykułu