W branży UX lubimy twarde dane. To na nich chcemy opierać projekty aplikacji, stron internetowych czy innych, wszelkiego rodzaju interfejsów. Wydawałoby się, że eyetracking to idealna odpowiedź na tę potrzebę – dzięki tej technice dowiadujemy się, na co nasi użytkownicy rzeczywiście patrzą, niezależnie od ich deklaracji. Czy eyetracking jest zatem idealną metodą do badania interfejsów?
Przejdź do artykułuNa pewno to znasz. Masz ochotę sprawić sobie konkretny ciuch, wchodzisz na stronę popularnego sklepu i Twoim oczom ukazuje się ogrom produktów. Czy mają tu to, czego szukasz? Przejrzenie asortymentu zajmie Ci mniej więcej wieczność, czy tak? Nie, jeśli sklep ma dobrze zaprojektowane filtrowanie. Sprawdzamy, jak prezentują się rozwiązania w trzech popularnych sklepach H&M, Zara, C&A.
Przejdź do artykułuPewien starszy pan udzielił mi jednej z najlepszych porad, jakie może otrzymać UX writer, content designer, a może projektant w ogóle. Nie tyle tej porady udzielił, ile w praktyce zademonstrował, co znaczy być dobrym twórcą treści przyjaznych dla użytkowników.
Przejdź do artykułu„Kiedy coś wiesz, trudno sobie przypomnieć, jak to było tego nie wiedzieć”. Tak autorzy książki „Przyczepne historie" opisują zjawisko klątwy wiedzy. W tym artykule znajdziesz konkretne przykłady, które pokazują, jak radzić sobie z klątwą wiedzy podczas projektowania tekstu interfejsu.
Przejdź do artykułu