Zatrudniasz projektanta UX, specjalistę UI, a może też researchera. Twoja strona jest piękna, użyteczna, stale ją rozwijasz. Świetnie! Czy tyle samo uwagi poświęcasz treściom? Kto dba o to, żeby były efektywne, atrakcyjne, poprawne i – przede wszystkim – spójne? Stwórz jeden dokument z wytycznymi dotyczącymi komunikacji i obserwuj, jak Twój biznes staje się coraz lepszy!
Przejdź do artykułuZanim zaczniesz czytać, zrób szybki rachunek sumienia: ile zasobów inwestujesz w swoją stronę internetową, a ile w korespondencję z klientami? Zaskakująco często nawet największe firmy wysyłają klientom e-maile, które po prostu… byle jakie. A to „no-reply” zamiast nazwy nadawcy, a to bałagan w treści albo – co gorsza – błędy. Jak ich uniknąć?
Przejdź do artykułuKlienci porzucają Twoje rozwiązanie, choć na początku byli nim zainteresowani? Nie łapią nowej funkcji? A może wracają z tym samym pytaniem, chociaż wszystko jest opisane? Być może problem tkwi w komunikacji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zmienić teksty „instrukcje obsługi” w przyjazne rozmowy z kimś, kto wie, jak pomóc!
Przejdź do artykułuPewien starszy pan udzielił mi jednej z najlepszych porad, jakie może otrzymać UX writer, content designer, a może projektant w ogóle. Nie tyle tej porady udzielił, ile w praktyce zademonstrował, co znaczy być dobrym twórcą treści przyjaznych dla użytkowników.
Przejdź do artykułuKlątwa wiedzy to sytuacja, w której „coś wiesz, ale nie pamiętasz już, jak to było tego nie wiedzieć”. Tak autorzy książki „Przyczepne historie" opisują zjawisko klątwy wiedzy. W tym artykule znajdziesz konkretne przykłady, które pokazują, jak radzić sobie z klątwą wiedzy podczas projektowania tekstu interfejsu.
Przejdź do artykułu