Do you have a question? Contact us now!

Contact Us

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Design

Jak tworzyć microcopy przyjazne dla użytkowników?

27/9/2021

Pewien starszy pan udzielił mi jednej z najlepszych porad, jakie może otrzymać UX writer, content designer, a może projektant w ogóle. Nie tyle tej porady udzielił, ile w praktyce zademonstrował, co znaczy być dobrym twórcą treści przyjaznych dla użytkowników.

Przejdź do artykułu
UX Writing

Klątwa wiedzy. Jak uniknąć 3 pułapek, przez które użytkownik nie zrozumie Twoich komunikatów?

27/9/2021

„Kiedy coś wiesz, trudno sobie przypomnieć, jak to było tego nie wiedzieć”. Tak autorzy książki Przyczepne historie opisują zjawisko klątwy wiedzy. W tym artykule znajdziesz konkretne przykłady, które pokazują, jak radzić sobie z klątwą wiedzy podczas projektowania tekstu interfejsu.

Przejdź do artykułu
Design

Umiejętności, bez których Twój biznes nie przetrwa. Część 1: kreatywność

21/9/2021

Zapytałem człowieka, który od ponad 12 lat kieruje zespołami tworzącymi innowacyjne produkty, czy kreatywność kiedykolwiek zdecydowała o powodzeniu jego projektów. Odpowiedział, że trudno mu przypomnieć sobie sytuację, w której kreatywność nie była czynnikiem decydującym o sukcesie. Na czym polega biznesowa wartość kreatywności?

Przejdź do artykułu
Design

Czy użytkownik jest mężczyzną? Co możemy zrobić, aby interfejsy nie sugerowały płci

21/9/2021

Czytelniku, czytelniczko! Feminatywy to jeszcze nie wszystko, gdy mowa o językowym szacunku w kontekście płci. Czasami polskojęzyczne interfejsy mówią do mężczyzn, nawet, jeśli z usługi lub produktu korzysta kobieta. Jak temu zaradzić?

Przejdź do artykułu
Expert Insights

Dlaczego opłaca się inwestować w krytyczne myślenie?

27/9/2021

Krytyczne myślenie to podstawa każdego procesu decyzyjnego. Czym jest i w jaki sposób można wykorzystać w codzienny m prowadzeniu biznesu?

Przejdź do artykułu